Skončí levné nákupy z Číny v roce 2021? Podívali jsme se na nová pravidla
všechny články

Skončí levné nákupy z Číny v roce 2021? Zjistili jsme, jak to celé bude fungovat po novém

komentářů (7)
 1. Co to má znamenat? píše:

  Hlouposti jen vymýšlejí, stát už asi očividně nemá peníze, přemýšlí nad možnostmi odkud je vytáhnout, nyní zpoplatní toto, pak to bude zase co?

  Každopádně to bude stále zdarma, i když si nyní objednáte například takový mobil za 100 a více eur, stačí jen poprosit prodejce aby Vám to poslal jako dárek, av tom případě nic se nebude účtovat, nic se nebude platit, protože to je "dárek" 😉

 2. palo píše:

  Zdravím a chci poděkovat za super článek. Pokud si byrokrati v EU myslí, že mě odradí od nákupů z Číny, tak jsou na omylu. Nemohu dočkat, když napíšete své zkušenosti s nakupováním po 1.7. 2021. Jste super stránka. Ať se Vám daří.

  1. Frederik píše:

   Děkujeme za pochvalu, takový komentář potěší. 🙂

 3. Martin M píše:

  Mel bych dotaz. Alik bude registrovaný v EU a bude jako plátce DPH zastřešuje vsechny pod jeho portalem nabízející prodejce nebo se kazdy z Prodejce musi registrovat sam? Jak pak poznam, ze Nakupuj u nekoho, kdo uz DPH odvede? Samozřejmě chvalim jinak vycerpavajici clanek, který me naplňuje optimismem, že některé produkty i nadále budou kupovat levněji v Cine, nez předražené zde.Ovsem pod podmínkou, že i ceske orgány budou postupovat stejně jako slovenske a zavedeme online formulare pro odbavení. Spise se však obavy, že u nas půjde o malou domu v podobě výpalného nasi postu a budeme Slovensku jen záviděla 🙂

  1. Redakce píše:

   Dobrý den, v Česku a také v celé EU by to mělo fungovat stejně, systém bude pravděpodobně jednotný, nakolik toto je celoevropský zákon. Co se týče toho Aliexpress, zatím není přesně známo, jak to bude fungovat, to vše zjistíme až po 1.7.2021. Každopádně, naše představa je taková, že Aliexpress jako tržiště se zaregistruje do EU na platbu DPH, přičemž každý jeden produkt bude zákazník kupovat s DPH samozřejmě DPH bude muset být uvedeno u každého produktu. Nezáleží tedy na prodejci. My budeme objednávky z Číny po tomto novém zákoně testovat a přineseme jistě podrobné zkušenosti a návody, jak na to.

 4. Petr píše:

  Trosku upravit. Slovenska posta si účtuje 9 €. To sestává z poplatku 4.5 za vybavení celní řízení a 4.5 za uskladnění zásilky při celním řízení. Takze pokud si i do budoucna bude chtít clovek udelat sam celně řízení předpokládám, že bude muset zaplatit minimálně tých 4.5 za uskladnění pokud poplatek nezvýší.

  Za dalsi zvyk uz mat sklady ve Francuska španělskou i ceskou no já zatial jsem neměl to štěstí aby mi to věděli odtamtud poslat na Slovensko. Vse co jsem hledal mi nevěděli / nebyli ochoten poslat na Slovensko takze mi to bylo prd desky. Moje zkušenost byla poslatie z polska nebo z německa. Nemam vela skusenosti s tim posílaných z eu skladů ale zatím na všech Rákosník uvedl špatně telefonní cislo takze kurýr se mi nevěděl dovolat. Takze jedno stats ze jsem si pravidelně Track balik a sam si ho dobrat a dohodl se s kurýrní společnosti.

  Takze ty zaciatky to bude podla mna porod!

 5. rado píše:

  Také doplním drobnost: to že zpoplatnění (DPH + clo) bude od července není koli pandemii, zákon byl schválen a odsouhlasen ještě před vypuknutím pandemie s platností od 1.1.2021 a se zavedením do praxe od 1.7.2021. Jsem zvědavý jak to bude celé probíhat. Nemám problém s placením cla a daně, ale bojím se o čas zpracování / dodání. Jelikož celnice už nyní koli obrovskému množství zásilek "sedí" relativně dlouho na našich balíčcích, jak to budou zvládat od července? Mám zkušenost s celního odbavení zboží z USA, a byla to hrůza co se týče komunikace s celníci tak i s rychlostí zpracování. Tak snad budu po novém mile překvapen.

odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Políčka se symbolem (*) jsou povinné.

Domů

slevy

Recenze

DealPlanet