Skončí levné nákupy z Číny v roce 2021? Podívali jsme se na nová pravidla
Nákupy z Číny

Skončí levné nákupy z Číny v roce 2021? Zjistili jsme, jak to celé bude fungovat po novém

komentářů (12)
 1. Co to má znamenat? píše:

  Hlouposti jen vymýšlejí, stát už asi očividně nemá peníze, přemýšlí nad možnostmi odkud je vytáhnout, nyní zpoplatní toto, pak to bude zase co?

  Každopádně to bude stále zdarma, i když si nyní objednáte například takový mobil za 100 a více eur, stačí jen poprosit prodejce aby Vám to poslal jako dárek, av tom případě nic se nebude účtovat, nic se nebude platit, protože to je "dárek" 😉

 2. palo píše:

  Zdravím a chci poděkovat za super článek. Pokud si byrokrati v EU myslí, že mě odradí od nákupů z Číny, tak jsou na omylu. Nemohu dočkat, když napíšete své zkušenosti s nakupováním po 1.7. 2021. Jste super stránka. Ať se Vám daří.

  1. Frederik píše:

   Děkujeme za pochvalu, takový komentář potěší. 🙂

 3. Martin M píše:

  Mel bych dotaz. Alik bude registrovaný v EU a bude jako plátce DPH zastřešuje vsechny pod jeho portalem nabízející prodejce nebo se kazdy z Prodejce musi registrovat sam? Jak pak poznam, ze Nakupuj u nekoho, kdo uz DPH odvede? Samozřejmě chvalim jinak vycerpavajici clanek, který me naplňuje optimismem, že některé produkty i nadále budou kupovat levněji v Cine, nez předražené zde.Ovsem pod podmínkou, že i ceske orgány budou postupovat stejně jako slovenske a zavedeme online formulare pro odbavení. Spise se však obavy, že u nas půjde o malou domu v podobě výpalného nasi postu a budeme Slovensku jen záviděla 🙂

  1. Redakce píše:

   Dobrý den, v Česku a také v celé EU by to mělo fungovat stejně, systém bude pravděpodobně jednotný, nakolik toto je celoevropský zákon. Co se týče toho Aliexpress, zatím není přesně známo, jak to bude fungovat, to vše zjistíme až po 1.7.2021. Každopádně, naše představa je taková, že Aliexpress jako tržiště se zaregistruje do EU na platbu DPH, přičemž každý jeden produkt bude zákazník kupovat s DPH samozřejmě DPH bude muset být uvedeno u každého produktu. Nezáleží tedy na prodejci. My budeme objednávky z Číny po tomto novém zákoně testovat a přineseme jistě podrobné zkušenosti a návody, jak na to.

 4. Petr píše:

  Trosku upravit. Slovenska posta si účtuje 9 €. To sestává z poplatku 4.5 za vybavení celní řízení a 4.5 za uskladnění zásilky při celním řízení. Takze pokud si i do budoucna bude chtít clovek udelat sam celně řízení předpokládám, že bude muset zaplatit minimálně tých 4.5 za uskladnění pokud poplatek nezvýší.

  Za dalsi zvyk uz mat sklady ve Francuska španělskou i ceskou no já zatial jsem neměl to štěstí aby mi to věděli odtamtud poslat na Slovensko. Vse co jsem hledal mi nevěděli / nebyli ochoten poslat na Slovensko takze mi to bylo prd desky. Moje zkušenost byla poslatie z polska nebo z německa. Nemam vela skusenosti s tim posílaných z eu skladů ale zatím na všech Rákosník uvedl špatně telefonní cislo takze kurýr se mi nevěděl dovolat. Takze jedno stats ze jsem si pravidelně Track balik a sam si ho dobrat a dohodl se s kurýrní společnosti.

  Takze ty zaciatky to bude podla mna porod!

 5. rado píše:

  Také doplním drobnost: to že zpoplatnění (DPH + clo) bude od července není koli pandemii, zákon byl schválen a odsouhlasen ještě před vypuknutím pandemie s platností od 1.1.2021 a se zavedením do praxe od 1.7.2021. Jsem zvědavý jak to bude celé probíhat. Nemám problém s placením cla a daně, ale bojím se o čas zpracování / dodání. Jelikož celnice už nyní koli obrovskému množství zásilek "sedí" relativně dlouho na našich balíčcích, jak to budou zvládat od července? Mám zkušenost s celního odbavení zboží z USA, a byla to hrůza co se týče komunikace s celníci tak i s rychlostí zpracování. Tak snad budu po novém mile překvapen.

 6. Martin M píše:

  Tak dnes zveřejnila bližší info i česká celní zprava. Stejně jako na Slovensku bude možné si online provést procleni sami prostřednictvím webové aplikace. Na prvni pohled to vypada ale poměrně komplikovaně. Nebe bude mozne clit pres postu, ale za poplatek 97-150 Kc. Čili tady je volba jasná, appky to jistě. Co zatim nechapu, jestli nebudou nejake poplatky za uskladnění behem celního řízení a za další dopravu k adresátovi-z uvedenych info to neni zřejmě.

 7. Martin K píše:

  Bude nutné zrušit plnou moc, kterou jsem dal České pošty aby mě zastupovala v čelním řízení nebe se to anuluje dnem 1.7.2021, kdy vstoupit v platnost nová pravidla?

  Snad každý dal ČP plnou moc, aby mu chodily z Číny balíčky. Všude se o tom píše, ale nikde jsem zatím nenarazil na zmínku, že je nutné "plnou moc" zrušit, jinak mě nadále bude zastupovat ČP.

 8. Eliska píše:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, že když už mám zasilku z Číny v "Duisburg-Linehaul" čili již v NL a přijde reálné na Slovensko po 01.07, bude se platit clo / DPH i tak? Nebo se tyto zásilky budou brát, že přišli z NL a clo / DPH se už tím pádem na ně nebude stahovat? Děkuji 🙂

  1. Frederik píše:

   Zdravíme. Je podstatný datum příjezdu na Slovenské celnici. Stále se jedná o balík z Číny, čili to, že prochází přes Nizozemsko vám nijak nepomůže, oni vidí odkud balík jde.

 9. Tatiana píše:

  Zdravím, můj případ ... přišlo mi oznámení z pošty o celním řízení, měla jsem doložit výpis z účtu kolik moje zásilka stála. Ačkoliv číňan napsal na balík že je tam zboží za 11 eur, celníci nebo pošta to odhadli na více a měli pravdu, stalo to 37 eur, nejsou blbí. Chtěla jsem si sama zaplatit pouze DPH přes stránky finanční zprávy ... ale v každém případě bych musela zaplatit i poště 4 eur. Tedy 4 eur pokud si to udělám sama, 9 eur pokud mi to udělá pošta. Takže se to super navýšili. Zásilka je na poště 15 nebo 18 dní. Pak platíte za uskladnění 0,50 eur za každý další deň..neviem do kdy tam zásilka může být uskladněna.

odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Políčka se symbolem (*) jsou povinné.

Domů

slevy

Recenze

DealPlanet