Na AliExpress budeme platit přímo DPH. Informace o nových pravidlech
Nákupy z Číny

Aliexpress již zobrazuje ceny s DPH. Nejhorší je, že iz EU skladů. Proč to tak je?

komentářů (23)
 1. Martin M. píše:

  Zkoušel jsem objednat polozky z Číny a potvrzuji, DPH se automaticky počítá při placení. Cili tady super, starost s platbou DPH u nas je vyřešeno. Bohužel, l buďto je to jen omyl a dojde casem k nápravě nebe je neco jinak, ale při objednávce z polského skladu se sedmidennim doručení, tedy EU skladu, se DPH automaticky připočítává take !!!

  1. Frederik píše:

   Zdravíme. Informaci o EU skladech jsme opravili. Na AliExpresse se bude DPH platit i zde. : /

 2. Martin M. píše:

  Skvela prace, palec nahoru za Vase bleskově reakce. Co se pak tyce EU skladu, tyto víceméně ztraceji svuj smysl-jedinou jejich výhodou zůstává rychlost dodani. Vetsinou je zbozi v nich Mirna dražší, navic se zpravidla plati postovne. Čili POkud nekdo vyloženě nespecha, bude lepsi objednat v Číně.

  1. Frederik píše:

   Dražší produkty v EU skladu již nejsou pravidlem. Jedině na AliExpress, kde se platí například ze španělského skladu i kolem 6 € za dopravu. Takový Banggood má mnohem výhodnější ceny u produktů v českém / polském / španělském skladu a prodávají produkty zejména odsud. Uvidíme, jak se přizpůsobí prodejci na AliExpressu, protože množství produktů se s aktuálním navýšením DPH (čeho jsme si všimli, je to jen 17 %) nevyplatí kupovat ani z EU. :/

 3. Adam píše:

  Tedy od dnes funguje vše jako dosud jen cena je vyšší o dph? Myslim to tak ze slovenska posta si po tomto při objednání z aliexpresu uz nebude účtovat nic a zasielka bude doručena jako do teď když dph zaplatit přímo aliexpresu?
  Děkuji

  1. Frederik píše:

   Zdravíme. Toto nevíme s jistotou, musíme sami otestovat objednávku z AliExpressu. Pokud se jedná o produkt do 150 €, je možné že už nebude zastaven na celnici, protože při dražších se musí platit už i clo.

 4. ds píše:

  Not true about EU warehouses. Výrobky z EU warehouses na Aliexpress jsou stále charged with VAT at checkout.

  1. Frederik píše:

   Yes, the information o EU warehouses is already updated. Please use CTRL + F5 k fetch the post again.

 5. David píše:

  Asi uz nic nebude jako dosud. Minimálně bude potřeba dát celníků vedet ze tento balik je uz porieseny a to se aniž jejich formulare a el.podpisu nebude dat spravit

  1. Frederik píše:

   Má být k tomu automatizovaný systém a balíky mají nově obsahovat i jistý HS (Harmonized System) kód. Tak uvidíme, možná půjdou balíčky do 150 € bez zastavení na celnici.

 6. Lukas píše:

  Dnes mi už přišla první opožděná objednávka ještě z května, podle tracking info byla u nás na celnici až před pár dnami takže jsem už platil i poplatek za balik a postu. Takže za ~10€ balik jsem zaplatil 2€ pro postu a 1,98€ DPH.
  Za dalsi objednavku jsem si na Ali připlatil i VAT tak jsem zvedavy ci bude taktéž podléhat timto poplatkům.

  1. Frederik píše:

   Pokud to bylo z čínského skladu, tak zaplatíte už jen poplatek. € za automatizované celní řízení. Pokud jste objednali z EU skladu, tak už nebudete doplácet nic a balík přijde bez zastavení na celnici. Máme to otestováno z AliExpressu iz Banggoodu.

 7. Branko píše:

  podle posledních informací mam pocit ze posta bude vybírat poplatek i poté co Ali zavedl VAT, na nyní je snížený na 2 € ale zas mě byt puvodni (9 €), tak v reale je to zase průšvih

 8. Dd píše:

  Posta bude vybírat při kazdém baliku stale 2 €, 4 € když budou muset doplňovat nejake info a kontaktovat ta a 9 € v případě kdy budou muset kontaktovat tebe plus celníků a doplňovat info. Tyto ceny budou platit od září jako pises.

 9. Adrian píše:

  Witam, poniekąd tyczy się tego wątku, więc pytam zde. Zamówiłem na AliExpress telefon, już na nowych zásadách, VAT zaraz zůstal doliczony przy płatności. Ukázala się zakládky Pobierz faktury, pobrałem, ale okázalou się, że odbiorca widniejący to tylko adres email i adres. Jest możliwości na AliExpress ustawienia pełne danych firmy, aby te widniały na fakturze?

 10. Botumato píše:

  Mé zkušenosti jsou následující: pokud je zásilka přes čínskou poštu, automaticky si SK pošta účtuje 2 €. Pokud jde zásilka přes alternativních operátorů, i když jejich SK pošta doručuje, neplatí se nic. Tak to vypadá, že SK pošta si z toho udělala pěknou rýži 🙁

  1. Frederik píše:

   Ano, je to tak. Pokud vám balík doručí kurýrní společnost, neplatí poplatek za celní řízení.

 11. Anonymní píše:

  POKUD to tedy dobře chápou ... nad 150 eur se platí clo. DPH se platí bez Ohlédneme na cenu, bez Ohlédneme na to jestli objednávám z EU skladu nebo čínského (výhodnější je tedy objednat z Číny). Při objednání si stahovat fakturu, pak vyřídit Celní řízení, je výhodnější přes eCEP podám Celní Prohlášení než se nechat zastupovat českou poštou při které je poplatek 200 kč za čelní řízení. Chápou to správně? Někde jsem četla, že se za eCEP platí, jsem z toho zmatená.

  1. Frederik píše:

   Zdravíme. Ano, clo se platí jen nad 150 € a DPH vždy. Výhodnější není objednat z Číny, protože z EU skladů se produkty nezastavují na celnici. Celní řízení si řešíte sami jen v případě, že prodejce za vás nesesbíral DPH, ale to dělají už všechny větší obchody, takže toto nemusíte vůbec řešit. Může vás čekat jen poplatek 2 € za automatizované celní řízení.

 12. Zuzana Schneider píše:

  Dobrý den. Mám zájem si z Číny objednat balíček v hodnotě 250 €, cena dopravy by měla být 115 €. Viděla jsem, že DPH tam už je připočteno. Balík by mi měl být doručen z CZ skladu (tak je to v nabídce prodejce). Nevím ale co dál. Požadavek na celní řízení si mám podat sama nebo mi to přijde nebo jak? Jsem z toho úplně zmatená. A DPH už tedy platit nebudu, když si ho započítává prodejce? On ho potom odvede státu?
  Děkuji za odpověď

 13. Terry píše:

  Hi, se just to éclairé, for an item of value € 10 and I pay € 1 VAT to aliexpress (se total € 11) I will still need to pay the € 2 fee to Slovak Post? Why is this, they are not doing anything except seeing VAT is already paid and deliverying it.

 14. David píše:

  Dobrý den, v článku podle mě máte chybu

  "Jak jsme zmínili, po novém budeme musela platit navíc DPH, pro produkty každé hodnoty. Výše daně se liší od jednotlivé země (v České republice je to 20%), Na Což "

  DPH je 21%

  1. Frederik píše:

   Zdravíme, děkujeme za postřeh, byla tam uvedena informace ze slovenského překladu, ale už je to správné iv české mutaci.

odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Políčka se symbolem (*) jsou povinné.

Domů

slevy

Recenze

DealPlanet