Toto jsou nové poplatky České pošty pro balíky z Číny
Nákupy z Číny

Aktualizováno: Toto jsou nové poplatky České pošty pro balíky z Číny a jiných zemí od července 2021

komentářů (17)
 1. Tomas píše:

  Díky za info!

 2. Janusi píše:

  Slovenská pošta měla podle mého názoru dost času na to, aby přišla s nějakým rozumným řešením aplikace nových pravidel zdanění zásilek s nízkou hodnotou, ale bohužel nestalo se tak. Zaujaly mě 3 různé scénáře celního řízení, při kterých v podstatě příjemce zásilky nemůže předem přesně vědět, který scénář nastane a tedy kolik za zboží v konečném důsledku zaplatí zda se mu ho vyplatí objednat nebo ne. Slovenská pošta samozřejmě nabízí možnost odmítnout její služby zprostředkovatele v celním řízení a má tu drzost si za to ptát ještě i poplatek. Zároveň si takovým způsobem stanovila podmínky odmítnutí služby zprostředkovatele, aby minimalizovala pokles budoucích příjmů z této podnikatelské činnosti. Pokud jde o tiskopis "vyjádření nesouhlasu", já tam nikde nevidím souhlas dotčené osoby (adresáta) se zpracováním osobních údajů, což asi také nikoho netrápí.

 3. Martin píše:

  Takže aktuální 2 EUR až 4 EUR (přes Poštu) ... nebo sám za 4 EUR. Super byznys pro SP.

  1. Frederik píše:

   Ano, bohužel je to tak ...

 4. Martin M. píše:

  Tak to je s prominutí dobry bordel a my se Můžeme jen modlit, aby se neinspirovala i Ceska posta. Já nějak nechapu, za co ten poplatek vlastně je. DPH je zaplaceno, odvedení. Vždyť posta si nechává zoplatit za nic-rika se tomu měla domu.

 5. Jack Ma píše:

  Pro Slovenské poštu neplatí právní předpisy EU? Slovenská pošta by měla dostat vysokou pokutu za to výpalné.

  "IOSS zprostředkovává přiznání a úhradu DPH pro prodejce, kteří uskutečňují prodej dovezeného zboží na dálku pro kupující v EU. IOSS usnadňuje tento proces i KUPUJÍCÍMU, KTERÝ ZBOŽÍ hradí JIŽ V ČASE NÁKUPU, PROTO MU PŘI DODÁNÍ ZBOŽÍ neexistuje žádné překvapující POPLATKY. Pokud prodávající není registrován v IOSS, kupující je povinen uhradit DPH a také obvykle poplatek za celní odbavení, který si účtuje přepravce v době dovozu zboží do EU. "

  zdroj:
  https://op.europa.eu/sk/publication-detail/-/publication/a12cbf46-6b4d-11eb-aeb5-01aa75ed71a1

 6. ERIK píše:

  Ví někdo, jestli ma cesko podobný vypalnicky poplatek, jak mě slovenska posta 4eur? (Pisem 4eur, protože dokud mi pride objednavka z ciny, uz to ebude velkorysá sleva 2EUR, ale 4eur od 1.9.2021)
  Resp, Rakousko mě?
  díky

  1. Frederik píše:

   Zdravíme, neumíme to říct na 100%, ale Česko takové poplatky zřejmě nemá.

 7. erik píše:

  Pozor na taky trhák - platil jsem na aliexpresse za dolary, ale dph mi přišla v eurach, cize ... 20usd zboží mi vypálil 4eur dph. nemocný system toto

 8. Martin M. píše:

  Pro Erika: vyber DPH v Česku zatim nebyl uveden do praxe, čili co se tyce C.posty, nelze zatim rict, jeslti si podobný poplatek nevymyslel. Nicmene na strankach Aliho jsem nasel text, z něhož vyplývá, že zásilka bude odbavení logistickou společností q tudíž by Svk Oost jen dublovala jiz hotove Text zde: Pro evropské kupující bude IOSS v obchodě aktualizovaným 1. července. Naše logistická společnost Může vyřídit DPH nebe daně pomocné přepravní poštou (Economy Mail: 1. Cainiao Super Economy, 2. Cainiao Super Economy Global, 3. Cainiao Expedited Economy, 4. Cainiao Super Economy pro speciální zboží, 5. China Post Ordinary Small Paket , 6. Sunya Special Economy, 7. YANWEN Special Economy. Doporučená pošta: 1. AliExpress Saver Shipping, 2. AliExpress Standard Shipping, 3. Cainiao Standard pro speciální zboží, 4. China Post Registered Air Mail, 5. YANWEN Special Standard Rychlý expres: 1. AliExpress Premium Shipping) Ostatní zásilky jako E-pakety, DHL, UPS atd. Musí nabízet informace, aby zabránily opětovným zdanění.

 9. Jozef píše:

  První možností je, že nevyjadřují nesouhlas s využitím služeb České pošty, kdy se pošta pokusí podat prohlášení automatizovaným způsobem, bez zásahu pracovníka pošty. V takovém případě zaplatíš poplatek 2 € s DPH. Podmínkou ale je, že pošta bude mít všechny potřebné informace od přepravní společnosti či odesílající pošty. Není však známo, co přesně musí tyto informace obsahovat. Potom vyměřovanou DPH (DPH za samotný zboží) uhradí zákazník při převzetí zásilky.

  Mozem se zeptat k té části platby DPH při podpisu zasilky co to znamena ked jsem uz zaplatil DPH (Tax) prodejci?

  1. Frederik píše:

   Tím pádem to pro vás neznamená nic, pokud jste již zaplatili DPH u prodejce, ten to bude řešit za vás.

 10. Eva píše:

  Zdravím, nevíte mi poradit. Mám od května objednané zásilky z Aliexpressu, při kterých mi píše že už jsou od června na Slovensku. Nyní mi došla první zásilka z celnice samozřejmě s dph + 2 €. Jen mně ukazuje její příjezd na Slovensko 3.6. Pošta tvrdí, že dané zásilky se po cestě na SK nesledují. Prý jsou v trackerech vypočítány předpokládané termíny doručení, které jsou vypočítány nějakými algoritmy a tato moje zásilka došla na SK až 2.7. Podací číslo mé zásilky je LP00447722287377 a sledovala jsem ji i přes Track24. Nejsem si jistá jestli je to tak jak tvrdí. Potřebuji si to potvrdit z jiného zdroje. Poště velmi nedůvěřuji 🙂.

 11. zdeno píše:

  Tento způsob vydělávání na poplatcích bych věděl dotáhnout k dokonalosti. Např. si půjdete do Tesca koupit 3 rohlíky. Očekáváte že vás to bude stát cca 24 centů. Paní v pokladně si ale od vás řekne 2 eura poplatek, protože třeba sumář nákupu odeslat na finanční zprávu. Pokud jste ale min. 48 hodin před nákupem zaslali Tescu písemný doklad, že využijete samoobslužnou pokladnu, zaplatíte 3 eura poplatek za využití prostoru pro odložení zboží. A pokud vás náhodně zkontroluje SBSkár, zda jste vše zaúčtovali, zaplatíte ještě 2 eura za tuto kontrolu. Vivat Slovensko.

 12. Martin M. píše:

  Jen kratke info pro připadne ceske otalejici odběratelů. Balik z Číny, doprava Banggood Express. Vse pres zásilkový, dovezeno az domu. Bez jakekoliv účasti České posty. Za me palec nahoru.

  1. Redakce píše:

   Ano, takto stejně to funguje s dodáním na Slovensko, vůbec nevyužívají SK poštu. Balík navíc dorazil bez platby DPH a celních poplatků. Výborné. 🙂

 13. kuna píše:

  můj balík byl podle samotné celnice u nich skladem 7.7 a list z celnice mi došel 2.8. Za 10,76 hodnotu balíčku jsem zaplatila slov. poště 9 eur a DPH 1,08 eur. To je nehoráznost. někdo by měl dát SP na soud. Předtím ked celníci zachytili nějakou objednávku a mě vyzvali k předložení dokladu o hodnotě zboží tak jsem jim doložena účetními doklady a zaplatila jejich poplatek a DPH pokud bylo nad 22 eur. Nyní líže smetanu SP. Přitom poštárka nemají co dělat, regály zejí prázdnotou a pošty také.

odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Políčka se symbolem (*) jsou povinné.

Domů

slevy

Recenze

DealPlanet