O různých extrémně výkonných, bleskurychlých technologiích nabíjení si na našem webu v poslední době něco už určitě slyšel. Tentokrát se však trochu více zaměříme na čínského giganta OPPO, Který na nás něco chystá. Řeč je o extrémně rychlém nabíjení Super bleskový poplatek.
OPPO ví, jak s rychlým nabíjením na to
V septembri loňského roku jsme se dočkali představení 64 W nabíjení SuperVOOC 2.0. Nejdříve byla integrace této technologie možná spolu s procesorem Snapdragon 855+ ve smartphonu Oppo Reno Ace.
Na události, která má nastat již 15. července, výrobce představí technologii 125 W Super Flash Charge. Pro srovnání, 65 W SuperVOOC 2.0 je schopné nabít 4 000 mAh baterii v telefonu již za přibližně 30 minut. Video níže je vlastně upoutávkou na 125 W Super Flash Charge.
Nedávno však leakster Ishan Agarwal oznámil, že Realm s velkou pravděpodobností chystá 120 W Ultra Dart nabíjení, které akumulátor se stejnou kapacitou dokáže nabít již za skutečně úctyhodných 10 minut.
Tento údaj dokážeme vydedukovat ze zprávy, která říká, že třetina 4 000 mAh baterie se pomocí této technologie od Realm nabila již za 3 minuty. Vzpomínáme to hlavně proto, aby bylo alespoň přibližně známo, jakou rychlost nabíjení připravované Super Flash Charge přinese.
125 W Super Flash Charge
Jeho využití v praxi se pak dočkáme někdy později v druhé polovině aktuálního roku, respektive k jeho závěru. Jsme zároveň zvědaví, jaký smartphone se jako první dočká integrace této novinky. Těšíme se i na výsledné, rekordní časy nabíjení baterií.
Mnozí si však řeknete, zda je tak výkonná nabíječka vůbec potřebná. I tak lze svůj smartphone nabíjet během noci. Inu, je to velmi diskutabilní a vše závisí na jednotlivých uživatelů, zda budou ze 125 W technologie těžit co nejvíce.
Tím pádem bude stačit, že si svůj telefon dáš nabíjet někdy ráno, těsně před odchodem do práce či do školy. Pravděpodobně se však dočkáš výraznějšího zahřívání zařízení během tohoto procesu, které může následně vést k horší životnosti akumulátoru po pár letech.
Momentálně nedokážeme usoudit, jak budou tyto problémy, spolu s mnoha dalšími potenciálními problémy řešeny. Necháme to na samotné společnosti, jak si s tím dokáží poradit.
Snad se dočkáme něčeho přelomového. Technika musí vést směrem vpřed, a proto se dočkáme i pokročilých forem nabíjení, což nikdy není na škodu.