V dnešní době má určitě mnoho z vás sedavou práci. Zároveň, s končícím létem a blížící zimou je ten správný čas pro zabezpečení si domácích strojů na cvičení. Běžecký pás WalkingPad X21 může být jedním z nich.
WalkingPad X21 vyrábí čínská značka KingSmith, která patří do ekosystému Xiaomi. Ve svém portfoliu mají několik různých typů běžeckých pásů. Nový WalkingPad X21 se řadí mezi nejvyšší modely značky.
Kde koupit WalkingPad X21?
KingSmith WalkingPad X21 si můžeš zakoupit u našeho spolehlivého mezinárodního partnera. Potěší odeslání z evropského skladu, díky čemuž bude doručení rychlé a bezproblémové.
Aktuální kupóny pro WalkingPad X21
Technické specifikace
Model | Kingsmith WalkingPad X21 |
---|---|
Motor | bezuhlíkový |
Materiál | ABS + kovová slitina hliníku |
Displej | ano OLED |
Výkon | 918 W |
Rychlost | 0.5 - 12 km/h |
Sklápěcí mechanismus | ano |
Rozměry ve složeném stavu | 710 x 955 x 226 mm |
Rozměry v rozloženém stavu | 1420 x 720 x 1020 mm |
Hmotnost | 38 kg |
Obsah a kvalita balení
WalkingPad X21 nám dovezl kurýr DPD s otázkou: „To co jste objednali?“. Jeho zvědavost byla opodstatněná, protože šlo o výrazně největší a nejtěžší krabici z těch, které měl v dodávce naloženo.
Běžecký pás se totiž dodává ve opravdu velké krabici o rozměrech přibližně 110 x 80 x 26 cm a hmotností až 46 kg. I silnější chlap má co dělat, aby takovou krabici někam přenesl. Ochotný kurýr ti však pomůže.
Po rozbalení krabice nás čekalo množství polystyrenů kolem složeného běžeckého pásu s jednou kartonovou krabicí na příslušenství. Ta ukrývá několik komponentů. Konkrétně jde o držák na tablet či chytrý telefon, napájecí kabel, imbusový klíč, silikonový olej, jistící šňůrku a návod k použití.
Na první pohled byl běžecký pás zabalen výborně. Z každé strany byl chráněn polystyrenem, obalen ochrannou fólií. Jedno slabé místo se však přece jen našlo, jelikož kolem ovládacího tlačítka s displejem jsme měli zlomený polystyren. Tlačítko s displejem tak nebylo příliš chráněno, ale na pohled nevypadalo poškozené.
Kvalita zpracování a montáž
Běžecký pás WalkingPad X21 má kovovou konstrukci, kterou doplňují ABS plasty. Celkově působí velice kvalitním, až prémiovým dojmem. Dostal industriální design v kombinaci černé s nerezovou barvou.
Běžecký pás pohání bezuhlíkový, bezúdržbový motor o síle 1 HP. Motor je umístěn v přední části konstrukce a samozřejmostí jsou kovové převody. Samotný pás je anti-statický a protiskluzový. Jeho povrch tvoří jemná černá textura. Pod ním se nachází několik vrstev různých materiálů, které zajišťují pohodlí při používání.
Co se týče uvedení do provozu, není nutná žádná speciální montáž. Jak jsme již zmínili v úvodu, běžecký pás je v krabici ve složené formě, takže jej stačí vyjmout, odstranit polystyreny a další ochranné prvky a rozložit pás do vodorovné polohy.
WalkingPad X21 má dvojitý sklápěcí design, díky kterému ve složené podobě nezabere moc místa, přestože se nejedná o žádný malý pás. Ve složeném stavu si drží vertikální polohu díky širšímu podstavci, který disponuje také kolečky pro snadnější přenášení.
Pro rozložení stačí zatáhnout za rukojeť a sklopit hlavní část směrem k zemi. V této poloze je samotný pás ještě složen na polovinu, proto je třeba ještě vyklopit druhou část do vodorovné polohy.
V balení najdeš držák pro tablet nebo chytrý telefon, který se jednoduše uchytí pomocí dvojice šroubů ze spodní části kovového rámu, který zároveň plní funkci jakéhosi madla.
První zapnutí a nepříjemné zjištění
Naše první zapnutí provázelo nemilé překvapení. Pás jsme připojili do elektrické sítě, zapnuli červeným tlačítkem, připojili pojistku, stiskli vrchní tlačítko a na jeho displeji se zobrazil jen nečitelný čtverec. Mělo jít o QR kód, který slouží k párování s aplikací v chytrém telefonu.
Zlomený polystyren, který měl chránit tento otočný volič s displejem tak přece přinesl svoji daň. Tlačítko s displejem bylo nefunkční, v našem případě nestisknutelné a displej nezobrazoval údaje správně. Po chvilce dokonce úplně zhasl, rozsvítilo se červené orámování a pás jen pípal.
Jak jsme řešili reklamaci
Problémové tlačítko s displejem jsme nafotili, natočili jsme video a podklady jsme odeslali podpoře e-shopu Geekbuying. V odpovědi jsme obdrželi instruktážní video, jak rozebrat komplet celý běžecký pás krok za krokem. Jelikož jsme tušili, že problém bude jen s tlačítkem a displejem, začali jsme s demontáží vrchní části madla.
Po sejmutí vrchního krytu jsme odpojili flex kabel vedoucí k displeji, odšroubovali příslušné šrouby a vybrali tlačítko s displejem. Tady jsme si všimli zaseknutý flex kabel ve vnitřní konstrukci tlačítka, takže problém byl jasný. Všechno jsme znovu nafotili a odeslali podpoře Geekbuyingu, která nám následně odeslala nové tlačítko s displejem.
Jak vidíš, reklamace proběhla naprosto bezproblémově. Zejména s Geekbuyingem máme velmi dobré zkušenosti, co se týče reklamací. Už několikrát nám zaslali přesné, instruktážní video jak vyměnit nefunkční díl. Podle videa už zvládne výměnu opravdu každý.
Rozmístění prvků
Běžecký pás má téměř standardní design s madlem. V jeho horní části se nachází velký LED panel téměř po celé šířce vrchní části madla. Zde se zobrazují základní údaje jako rychlost, ujetá vzdálenost, čas tréninku a spálené kalorie.
Ve středu madla je ovládací tlačítko s malým displejem. Před samotným zapnutím a použitím tohoto tlačítka je třeba pás zapnout pomocí červeného tlačítka, které se nachází ve spodní části, vedle portu pro kabel vedoucí do elektrické sítě.
Zajímavým prvkem je také stojan pro tablet či smartphone a pojistka v přední části madla. Ta je uchycena na šňůrce, kterou by si měl uživatel připnout pomocí spony na pás. Pokud se pojistka odpojí, pás postupně zastaví svou činnost. Pokud běžecký pás zapneš bez této pojistky, na displeji uvidíš upozornění.
Párování s aplikací v chytrém telefonu
Jak už bývá zvykem, i běžecký pás z ekosystému Xiaomi se řadí mezi inteligentní zařízení. Disponuje podporou technologií jako Bluetooth a NFC a můžeš si jej spárovat s aplikací ve smartphonu. Nese název KS Fit a najdeš ji v obchodě Google Play, případně po naskenování QR kódu z návodu k použití.
V obchodě Google Play má aplikace velmi slabé hodnocení. V době psaní recenze je to jen 1.8 z 5. Po registraci a úspěšném přihlášení se nabízí možnost přidání zařízení. Pás si můžeš přidat manuálním vyhledáním modelu X21 pod záložkou Treadmill. Po vyhledání pásu proběhne párování automaticky.
Párování přes NFC tag na madle nám jaksi nefungovalo. Po přiložení chytrého telefonu na toto místo se nám sice otevřela aplikace KS Fit, spustilo se párování, ale vždy bylo neúspěšné.
Jak funguje pás a jaké nabízí možnosti?
Běžecký pás WalkingPad X21 lze odstartovat z aplikace nebo pomocí otočného voliče, tedy jeho stisknutím. Po odeznění tří pípnutí se pás rozjede na rychlost 2 km/h a začne měřit čas, ujetou vzdálenost a spálené kalorie.
Rychlost lze přizpůsobit v rozmezí 0.5 – 12 km/h v krocích po 0.1 km/h. Pokud kruhovým ovladačem zatočíš rychleji, rychlost se změní skokově o 1 až 3 km/h. Pro zastavení pásu stačí znovu stisknout tlačítko. Pás se samozřejmě nezastaví nárazově, ale postupným zpomalením až do zastavení.
Připrav se na vyšší hlučnost
Běžecký pás WalkingPad X21 má velmi tichý chod, ale má skládací konstrukci, kvůli které jeho stabilita nemusí být vždy naprosto dokonalá. Pás sice drží pohromadě velmi dobře, ale ideální je naprosto rovná podlaha.
Nerovná podlaha způsobuje jemné prohýbání v místech ohybu, takže pro ideální provoz je nejlepší dokonale rovná podlaha, popřípadě jakási podložka, která by tlumila hluk během běhu. Při rychlosti kolem 9 km/h jsme naměřili během běhu hlučnost přibližně 70 dB.
Pás jsme testovali v bytě na laminátové podlaze a musíme uznat, že hlučnost se poměrně výrazně přenáší na nižší patro pod nami, protože sousedé z bytu pod nami se hned přišli zeptat, co se to u nás děje. Hlučnost se samozřejmě zvyšuje s narůstající rychlostí běhu na pase.
Tento hluk však nebereme jako negativum, protože pramení spíše z podstaty činnosti na pásu – z běhu a s tím spojeným „dupáním“ během této činnosti.
Co nabízí aplikace KS Fit?
Prostředí aplikace je velmi jednoduché a přehledné. Úvodní obrazovka slouží zároveň pro spuštění tréninku, popřípadě pro jeho sledování. Běžecký pás můžeš totiž aktivovat nejen pomocí tlačítka, ale také prostřednictvím aplikace.
Po ukončení tréninku se zobrazí celková ujetá vzdálenost. K dispozici jsou také podrobnější data, která se zobrazí po rozkliknutí aktivity. Najdeme zde trvání tréninku, ujetou vzdálenost, počet spálených kalorií, průměrnou rychlost, počet kroků, kadenci a průměrné tempo.
Údaje v aplikaci jsou poměrně přesné. Během několika tréninků jsme si totiž spustili sledování aktivity i na fitness náramku Mi Band 7, který zaznamenal naprosto totožnou ujetou vzdálenost. U ostatních údajů byly rozdíly minimální.
Dostupné jsou i informace o minulých trénincích spolu se statistikami za různá časová období jako den, týden, měsíc rok nebo i celkové statistiky ze všech tréninků spolu.
Nastavení v aplikaci jsou velmi chudá a v podstatě si umíš nastavit jen základní parametry jako maximální rychlost, startovací rychlost, dětský zámek a jednotky.
Závěrečné zhodnocení: KingSmith WalkingPad X21
Běžecký pás WalkingPad X21 značky KingSmith je jedním z top modelů z portfolia značky. Ukrývá bezuhlíkový elektromotor o výkonu až 918 W, se kterým může pás dosáhnout maximální rychlosti 12 km/h.
Potěší skládací design, díky kterému pás při skladování nezabere moc místa, velký a přehledný displej na vrchním madle a možnost propojení s aplikací ve smartphonu, kde si můžeš sledovat svůj progres.
Aktuální kupóny pro WalkingPad X21
Škoda, že inženýři nemysleli na to, že během skladování pásu je třeba někam umístit i jeho napájecí kabel. Chybí nám zde totiž jakési místo nebo přihrádka, kam kabel založit a odložit tak pás spolu s ním.