Povinné smluvní pojištění pro koloběžky je již schváleno
Elektrické koloběžky

Jak je to s PZP pro koloběžky na Slovensku, které mělo platit od 1. ledna 2024?

Odebírat
Upozornit na
host

16 Komentáře
nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
Lubomír

Jak to chtějí uvést do praxe? E koloběžka nemá technický průkaz. Tak jak mi někdo dokáže že jede více než 25km/ha váží více než 25kg? Je to jen další výplod eu, jak vymačkat peníze od lidí. Nemocné a nedomyšleně

Rajmund Kákoni

Ok, mám elektro skate 14,5 kg, není to kolo ani koloběžka, musím mít pojištění či jak to je

PanTau

Myslím si, že je to správné mít pojištění na tyto mašinky.sam mám koloběžku která váží skoro 30kg a dosahuje skoro 60km/h.su to rychlé stroje a těžiště je vysoko. Jezdím opatrně a snažím se situace předvídat a zatím se mi nic nestalo, ale pokud by aj.. pojištění je přínos.
Předpokládám, že cena nebude nějak závratná, pokud na motorku platím cca 90e, na auto 200 tak těch např. 30 za koloběžku není zase až tak strašné.
Jak jsem četl koment výše, také má zajímá jak chtějí ověřovat příslušníci váhu a Max rychlost stroje pokud nemám žádný Tech. dokument o těchto parametrech.
Asi budou googlit 😁 Nebo budou nosit v kufru váhu a rychlost si půjde ověřit někam sám se převézt? 😆
Ještě se vysipe četník, tak super, že alespoň to pojištění budu mít jako by mě po soudech ještě táhl. 🤣

Radoslav

Jak to budou vymáhat? Tedy kromě toho, že budou policisté "honit" koloběžky bez SPZ-tky 😀 ? Nové auto vám bez značek neprodají. Takže teď se bude v SK obchodech dít totéž? Že prodej bude navázán na pojištění? (ok) ale co potom, když si objednám koloběžku ze zahraničí? Já osobně jsem rozhodně proti pojištění. Chápu jisté důvody, které k tomu vedou. Ale také vím jak dlouholetý uživatel el. koloběžek, že, kdo zde způsobuje ty zmíněné škody v 95% zastoupení. 95% „přestupků“ a katastrofálního ježdění jsem viděl jen u „půjčených“ BOLT koloběžek. Na kterých vidím obvěšených 15-16 letých smradů, nejlépe, když na tom jezdí 2-3 najednou. Popřípadě ožraných lidí pátek-sobota (Praha je toho plná). Neříkám, že se nenajde i vlastník koloběžky, který je bezohledný a debil, ale bez nadsázky, takových lidí jsem viděl za ta léta málo a pevně stojím za tím, že 95% problémů způsobují koloběžky k pronájmu, ožrání lidé, či 12-13 leté dětská, které dostaly od rodičů koloběžku. Podle této logiky, musíme provést i povinné pojištění pro chodce, cyklisty, bruslaře, atp. Neboť všichni tito způsobují dopravní havárie, které nejsou následně hrazeny.

Jan

V tomto ti dávám za pravdu. Měl by tam být určen věk. A zpřísnit doplňky na bezpečnost.

David

Já mám e babetu, nevadí mi pojištění, jen by mě zajímalo jak to pojistím jelikož nemám značku, (není povinná). Jak to bude ošetřeno…..

Zdenko

Je to všechno nedomyšlené, mají i Bolt koloběžky PZP? Když pojistit koloběžky, tak i kola a vše elektrické…

Frederik

Bolt nemusí mít PZP, protože spadají do kategorie pod 25 km/h.

Karol

Je to již aktuální? Kde se dá koloběžka pojistit, nikde mi to nechtějí pojistit ani o tom nevědí a za dva týdny bych to už měl mít vybaveno

Frederik

Žádné informace o tom nejsou, určitě to naše legislativa ani pojišťovny nestíhají.

Dušan

Souhlasím s vámi. Já jsem držitelem nejsilnější koloběžky na trhu, obávám se ze pzp bude jen malou podmínkou státu, lidé hrozí nám i SPZ plus nějaký možná směšný technický průkaz, určitě nás nenechají jen tak běhat bez placení. Ta moje střela jede 100Km za hod ,Hlavně jezdit z rozumem.

michal

Další způsob jak z lidí vymáhat peníze 😀

peterpan88

zatím zákon neplatí. resp u nás ještě ne. který měsíc to u nás půjde i reálně v platnost. každopádně pokud už to bude schváleno a budou známé i částky pojistky na rok tak to doufám hned sem dáte. proda.. každopádně doufám že např. na kukirin m10.1.2024 pro nebo ienyrid m10 pro s max. co jsou kolobky do 15kg a mají režim do 20km/h se pojistka nebude muset platit.

Naposledy upravil 1 měsíc před peterpan88
michal

Pravda je taková, že ta částka bude 72euro. V Čechách 1800 kcz. Tak se máme na co těšit.

Frederik

Odkud máte info? Ani samotné pojišťovny se neuměly vyjádřit k ceně, takže toto je střílení cen od břicha.

peterpan88

hluposti! karotka největší tester na kolobky na youtube ve svém videu se vyjádřil že to bude kolem 10-15 eur max.. ved 70e to by bylo total přes čáru a nerealne.. když pomalu tolik platíte zakonnu na fabii.. (kolem 100 eur)

Naposledy upravil 1 měsíc před peterpan88