Povinné smluvní pojištění pro koloběžky je již schváleno
Elektrické koloběžky

Povinné smluvní pojištění pro koloběžky je již schváleno. Toto by měli vědět všichni majitelé koloběžek i kol

komentářů (7)
 1. Lubomír píše:

  Jak to chtějí uvést do praxe? E koloběžka nemá technický průkaz. Tak jak mi někdo dokáže že jede více než 25km/ha váží více než 25kg? Je to jen další výplod eu, jak vymačkat peníze od lidí. Nemocné a nedomyšleně

 2. Rajmund Kákoni píše:

  Ok, mám elektro skate 14,5 kg, není to kolo ani koloběžka, musím mít pojištění či jak to je

 3. PanTau píše:

  Myslím si, že je to správné mít pojištění na tyto mašinky.sam mám koloběžku která váží skoro 30kg a dosahuje skoro 60km/h.su to rychlé stroje a těžiště je vysoko. Jezdím opatrně a snažím se situace předvídat a zatím se mi nic nestalo, ale pokud by aj.. pojištění je přínos.
  Předpokládám, že cena nebude nějak závratná, pokud na motorku platím cca 90e, na auto 200 tak těch např. 30 za koloběžku není zase až tak strašné.
  Jak jsem četl koment výše, také má zajímá jak chtějí ověřovat příslušníci váhu a Max rychlost stroje pokud nemám žádný Tech. dokument o těchto parametrech.
  Asi budou googlit 😁 Nebo budou nosit v kufru váhu a rychlost si půjde ověřit někam sám se převézt? 😆
  Ještě se vysipe četník, tak super, že alespoň to pojištění budu mít jako by mě po soudech ještě táhl. 🤣

 4. Radoslav píše:

  Jak to budou vymáhat? Tedy kromě toho, že budou policisté „honit“ koloběžky bez SPZ-tky 😀 ? Nové auto vám bez značek neprodají. Takže teď se bude v SK obchodech dít totéž? Že prodej bude navázán na pojištění? (ok) ale co potom, když si objednám koloběžku ze zahraničí? Já osobně jsem rozhodně proti pojištění. Chápu jisté důvody, které k tomu vedou. Ale také vím jak dlouholetý uživatel el. koloběžek, že, kdo zde způsobuje ty zmíněné škody v 95% zastoupení. 95% „přestupků“ a katastrofálního ježdění jsem viděl jen u „půjčených“ BOLT koloběžek. Na kterých vidím obvěšených 15-16 letých smradů, nejlépe, když na tom jezdí 2-3 najednou. Popřípadě ožraných lidí pátek-sobota (Praha je toho plná). Neříkám, že se nenajde i vlastník koloběžky, který je bezohledný a debil, ale bez nadsázky, takových lidí jsem viděl za ta léta málo a pevně stojím za tím, že 95% problémů způsobují koloběžky k pronájmu, ožrání lidé, či 12-13 leté dětská, které dostaly od rodičů koloběžku. Podle této logiky, musíme provést i povinné pojištění pro chodce, cyklisty, bruslaře, atp. Neboť všichni tito způsobují dopravní havárie, které nejsou následně hrazeny.

 5. David píše:

  Já mám e babetu, nevadí mi pojištění, jen by mě zajímalo jak to pojistím jelikož nemám značku, (není povinná). Jak to bude ošetřeno…..

 6. Zdenko píše:

  Je to všechno nedomyšlené, mají i Bolt koloběžky PZP? Když pojistit koloběžky, tak i kola a vše elektrické…

  1. Frederik píše:

   Bolt nemusí mít PZP, protože spadají do kategorie pod 25 km/h.

odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Políčka se symbolem (*) jsou povinné.

Domů

slevy

Recenze

DealPlanet