A máme tady další notebook od značky Ninkear, který tě láká zajímavými parametry za velmi výhodnou cenu. Letos na jaře jsme otestovali Ninkear N16 Pro, který bychom také mohli zařadit do této kategorie a nyní zde máme novější vylepšený model A16 Pro. Bohužel, ne všechno se změnilo k lepšímu, našli jsme i pár zhoršení. Novinka přišla s vyšším výkonem, velmi podobnou konstrukcí a některými novinkami, které tě jistě potěší. Objektivně jde o lepší model, takže pokud si přemýšlel nad předchůdcem, toto zařízení bude ještě lepší volbou.
První pohled na parametry odhalí, že za tuto cenu toho dostaneš poměrně hodně. Zaujme čipset AMD Ryzen 7 8845HS, 32 GB RAM či matný monitor s vysokým rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Za tohle všechno nezaplatíš ani 700 eur. Jaký je Ninkear A16 Pro a vyplatí se ti do něj investovat?
Kde ho koupíš?
Tento notebook si umíš koupit u našeho ověřeného partnera Banggood. Nebudeš na něj vůbec dlouho čekat, protože prodejce ho má přímo v českém skladu. Od objednávky až po doručení k tobě tak přejde jen pár dní a ihned si budeš moci užívat všech jeho výhod. Samozřejmostí je, že nezaplatíš žádné poplatky navíc.
Důležité: Na objednávky z Banggood se vztahuje naše VIP podpora, kterou získáš po stažení našeho rozšíření do prohlížeče Chrome pouze v počítači.
Ninkear A16 Pro
Expresní doručení z českého skladu bez cla a DPH.
Tento produkt ti bude doručen expresně z lokálního českého skladu. Dodání z Česka většinou trvá 7-10 dní a doručuje kurýr. Při dodání už neplatíš žádné poplatky navíc, žádné clo ani DPH.
základní specifikace
Ninkear A16 Pro | |
---|---|
Rozměry | 355 * 248 24 mm * |
Hmotnost | 1,87 kg |
Procesor | AMD Ryzen 7 8845HS |
Grafický čip | AMD Radeon 780M |
monitor | 16" |
IPS | |
Obnovovací frekvence 120 Hz | |
2560 x 1440 pixelů | |
Poměr stran 16: 10 | |
Matný | |
RAM a úložiště | 32 GB DDR5 RAM |
1 TB SSD | |
Konektivita | Wi-Fi 6 |
Bluetooth 5.2 | |
2x USB-C, HDMI, 3,5mm jack, 2x USB 3.0 | |
3,5 mm jack | |
Baterie a nabíjení | 80,08 Wh, 100 W nabíjení |
balení
Obsah balení je prakticky totožný s Ninkear N16 Pro. Chválili jsme už tehdy a chválíme i nyní. Notebook k nám dorazil v klasické hnědé krabici, nic speciálního. Nejzajímavějším příslušenstvím, které s ním dostaneš, je pravděpodobně myš. Jde o klasickou levnou kabelovou myš, ale její přítomnost v balení potěší. Očekávali jsme klasickou nabíječku se speciální koncovkou, ale výrobce pochopil, že to se už v roce 2024 nenosí, a tak zde máme USB-C kabel s USB-C nabíjecím adaptérem. K nabíjení se ještě dostaneme.
Balení dále obsahuje uživatelskou příručku a nálepky na klávesnici, které se mohou sejít, protože jsou lokalizovány do více jazyků. Ovšem čeština zde není. Z balení bohužel zmizela brašna na notebook, podložka pod myš zde stále je přítomna.
Design, zpracování a konektivita
Tady se toho také moc nezměnilo a právě materiály jsou to, na čem výrobce šetřil nejvíce. To ale neznamená, že to je vysloveně špatné, spíše naopak. Tělo je sice plastové, ale naštěstí dostatečně pevné a působí velmi solidním dojmem. Samozřejmě, 16palcový monitor si své vezme v oblasti celkové velikosti a hmotnosti, ale zařízení je vhodné i pro přenášení.
I přes levnější materiály vůbec nevypadá špatně a pokud ho vytáhneš někde v kavárně, stydět se za něj nemusíš. Potěší velmi pohodlné otevírání jednou rukou, odpor pantu je na toto nastaven naprosto ideální. Ve své poloze monitor také drží velmi dobře a otevřít jej můžeš až do úhlu 180 stupňů. Klávesnice se z našeho pohledu o něco zlepšila také. Stále je sice plastová, ale je méně hlučná (i když ji je stále dost slyšet). Na druhou stranu, psaní na ní je velmi pohodlné. I tuto recenzi právě teď píšeme na klávesnici Ninkear A16 Pro a nemáme si na co stěžovat.
K dispozici je také numerická část, její klávesy jsou sice užší, ale poslouží dobře. Šipky na klávesnici by mohly být uspořádány trochu lépe, hlavně ta nahoru a dolů. Jsou úzké a poměrně těsně u sebe a na jejich používání jsme si stále nezvykli, překlepy jsou na dennodenní bázi.
Co se týče portů, tady je výbava docela slušná. Levá strana notebooku obsahuje dva USB-C konektory, které slouží také k nabíjení, takže je jedno, který z nich využiješ. Nad nimi se nachází plnohodnotný HDMI konektor, což už dnes není zcela standardem. Pravá strana obsahuje 3,5mm audio jack a dva velké USB konektory. Jediné, co by se zde ještě sešlo, je čtečka paměťových karet.
Monitor a reproduktory
Monitor je jednou z nejdůležitějších součástí každého notebooku. Je to oblast, na kterou se díváme vždy, když s ním pracujeme. Čím je panel kvalitnější, tím lépe. Ninkear si je toho plně vědom a monitor můžeme s klidným svědomím označit za jeho velké plus. Ne, samozřejmě svou kvalitou nepředčí notebooky za 2000 eur, ale budeš se na něj moci spolehnout.
V první řadě je skvělé, že je panel matný. V rámci kvality obrazu a jeho sytosti to sice velkým plusem není, protože lesklé monitory vypadají jednoduše lépe, ale barvy na Ninkear A16 Pro jsou stále velmi pěkné a živé. Navíc matný povrch má jednu velkou výhodu – nezachycuje otisky prstů, špínu či mastnotu. A tak monitor není třeba neustále leštit, aby byl čistý.
Jeho další výhodou je 120 Hz obnovovací frekvence, kterou je znát hned od prvního zapnutí. Pohyb myši je krásně plynulý, otevírání či posouvání oken také. Sejde se to i při hrách (i když se nejedná o herní stroj) či jakékoli jiné činnosti s notebookem. Velmi dobré jsou také pozorovací úhly a vše to zakončuje rozlišení, které je 2560 x 1440 pixelů. V tomto směru tedy žádné výhrady.
Potěší i poměrně malé rámečky kolem monitoru, přičemž do toho vrchního se vešla i kamera. Tu bohužel nelze využít k odemykání pomocí obličeje, jelikož není kompatibilní s Windows Hello. Rovněž můžeš zapomenout i na snímač otisků prstu, což je velká škoda.
Ninkear N16 Pro snímač otisků měl, byl umístěn v trackpadu. No a když jsme už u trackpadu, oceňujeme jeho velikost a při troše zvyku se s ním dá pracovat poměrně pohodlně. Na druhou stranu, není to žádný MacBook, na to je třeba brát ohled. Na běžnou krátkou práci postačí, ale my jsme raději používali myš.
Reproduktory jsou zde dva a směřují přímo na uživatele a nacházejí přímo na bocích klávesnice. Začalo to tedy dobře, ale pokračování nic moc. Zvuk je doslova mizerný. Na nějaké ty základní videohovory sice postačí, ale pokud byste si chtěli pustit hudbu či film alespoň v obstojné kvalitě, toto není dobré řešení. Zvuku absolutně chybí basy, neexistuje zde ani jejich náznak. Kvalita je špatná, zvuk nevyvážený a maximální hlasitost je také nic moc.
Výkon a systém
To, co Ninkear A16 Pro ztrácí na kvalitě zpracování či reproduktorech, dohání v oblasti výkonu. Za tuto cenu jen stěží najdeš zařízení, které by mělo vyšší výkon v kombinaci s větší operační pamětí. Díky tomu ti tento notebook bude sloužit opravdu dlouho, aniž bys pocítil zpomalení systému, protože výkonová rezerva zde je i na několik let. V tomto směru jsme chválili také Ninkear N16 Pro, který jsme testovali před několika měsíci, ale tady je výkon ještě o něco vyšší.
Uvnitř se totiž nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s frekvencí 5,10 GHz a osmi jádry. V této cenové kategorii jde doslova o něco nevídaného. Díky vysokému výkonu se ti nestane, že by ti systém sekal nebo nebo by se aplikace otevírala pomalu. 32 GB DDR5 RAM je také dost i na několik let dopředu. V prohlížeči můžeš mít otevřené prakticky libovolné množství oken, ale nedostatek RAM nepocítíš.
Benchmark Geekbench ukázal velmi dobrá čísla. Za výkon jednoho jádra dostal notebook 2382 bodů, v multijádrovém testu až 12167 bodů. Toto jsou čísla, která dosáhl v režimu maximálního výkonu zapojený na zdroji energie. Ovšem i po odpojení, kdy se o běh systému starala baterie, je výkon prakticky stejný. Naměřili jsme skóre jen o několik desítek bodů níže. Takže o výkon nepřijdeš ani na cestách, kdy svůj notebook nebudeš nabíjet. Za tato čísla by se rozhodně nemusel stydět ani třikrát dražší ultrabook od nějakého ověřeného výrobce.
Notebook nabízí tři základní režimy výkonu, což se odráží i na výdrži baterie. Turbo režim využívá 55W výkonu, režimu Balance 45W a režimu Office 35W. My jsme výkon samozřejmě testovali v režimu Turbo.
Baterie a nabíjení
Zde se udála jedna zásadní pozitivní věc. Proprietární konektor pro nabíjení spolu s velkým nabíjecím adaptérem nahradilo pohodlnější řešení. Notebook lze nabíjet prostřednictvím USB-C konektoru. V balení se nachází USB-C kabel i adaptér, který nabízí výkon rovných 100 W. Pro nabíjení lze použít kterýkoli ze dvou USB-C portů notebooku, které se nacházejí na levé straně.
Baterie má kapacitu 80,08 Wh, což je podstatně více, než nabízí Ninkear N16 Pro (55,44 Wh). Výdrž baterie na jedno nabití je také lepší, při troše snahy s tebou vydrží i běžný pracovní den. Výdrž do velké míry závisí na tom, co s notebookem děláš a je velmi individuální, ale celkově bychom ji mohli označit za slušnou. Navíc, pokud jsi na cestách, USB-C nabíjení se může hodit iz důvodu, že notebook nabiješ i powerbankou. Samozřejmě takovou, která nabízí dostatečný výkon.
závěrečné hodnocení
Ninkear A16 Pro je zajímavý notebook, jehož hlavní devizou je výkon a pěkný monitor. V případě, že hledáš cenově dostupný model a jeho rychlost je pro tebe prvořadá, jelikož nechceš na nic čekat, bude velmi dobrou volbou. Připočteme-li k tomu pěkný obraz na panelu, který se nešpiní, může jít o dobrého pomocníka na cestách, ale iv kanceláři.
Herní stroj to ale není, i když jednodušší či starší hry budou fungovat bez problémů. Přece jen na tuto činnost chybí dedikovaná grafická karta. Avšak ani integrovaná grafika není vůbec špatná. Od koupě tě může odradit plastová konstrukce, i když notebook přesto vypadá fajn a nepůsobí úplně levným dojmem (ale ani těm drahým). Slabší trackpad je již tradiční, ale alespoň je velký a zvyknout se na něj dá. Chyběly nám i lepší reproduktory, které jsou prakticky nepoužitelné.
Sleduj web China Planet, přihlas se k odběru push notifikací a určitě sleduj naši facebooková stránka, skupinu Vše z EU skladů a odebírej náš Telegram, kde dennodenně přidáváme nejlepší nabídky a kupóny z Číny.
pokud bude někdo Ninkear zvazovat, tak pár postřehů z podobného N16 Pro:
Za 560 euro se tchyně potěsila 😉