Už dříve se mluvilo o tom, že čínský gigant Huawei se chystá prodat svoji dceřinou značku. Nejde o nic jiného, než o starý dobrý Honor, S jehož modely bylo spokojeno extrémně mnoho uživatelů. S nástupem problémů s Amerikou se však Huawei nakonec rozhodl pro tento markantní krok.
Honor už není součástí firmy Huawei
Zmíníme, že po režim dokončen prodeje už Huawei nebude mít přístup k zařízením s logem firmy Honor. Kupce, který tvrdí, že zakládá novou společnost pod názvem Shenzhenu Zhixin New Information Technology, Může nyní používat prakticky všechno s honor spjaty, a to od názvu značky až po potřebný hardware pro výrobu svých zařízení.
Už bývalou dceřinou společnost zahrnuje také přes 7000 zaměstnanců. Prodej je údajně "investicí řízenou trhem na záchranu průmyslového řetězce společnosti Honor."
Po změně vlastnictví bude koneckonců honor pokračovat jako obvykle a neočekává se žádný vliv na budoucí výrobu. Odkdy se Huawei objevil na černé listině amerického kontinentu, pro čínského giganta začalo být velmi obtížné provádět činnosti v oblasti spotřebního hardwaru.
Mnozí si proto myslí, že prodej slibně vypadajícího Honoré byl právě dobrým rozhodnutím. Pokud se Huawei chce stát kompletně nezávislou společností, potřebuje hodně peněz. 15,2 miliard dolarů, které za prodej Honoré dostal, se tak rozhodne hodí.
Otazníkem zůstává výroba procesorů ve vlastních továrnách
Horkým tématem je plánování vlastní výroby čipsetů. Dosud se musel Huawei spoléhat na amerických dodavatelů, ale i to mu bylo zakázáno. Proto je sporné, zda se tomuto gigantu podaří rozběhnout novou éru mobilních zařízení, které jsou postaveny čistě na svých vlastních zdrojích.
Očekává se, že procesor Kirin 9000 bude tím posledním špičkovým mikročipem s označením Kirin. Huawei má dvě možnosti. Buď se bude usilovat o vytvoření svého vlastního 5G čipu za velmi krátkou dobu, nebo sáhne po starší konkurenci od Qualcommu so 4G.
Uvidíme, jak se to všechno postupem příštího roku vyvine. My firmě jednoznačně držíme palce a doufáme, že se dočkáme šťastného konce.