Čínskými smartphony se na našem webu zabýváme velmi pravidelně. Ať už jde o recenze, tipy a triky, slevové kupóny či srovnání, vždy je dobré mít přehled o tom, které se momentálně řadí k těm nejlepším za co nejnižší cenu.
Pětici přesně takových modelů si ukážeme v právě začínajícím výběru pro nejlepší čínské smartphony.
Nejlepší čínské smartphony - TOP 5:
POCO F2 Pro
Na začátek musíme zmínit poměrně čerstvou novinky od dceřiné společnosti Xiaomi. Řeč je o POCO F2 Pro, Který je nástupcem i dnes stále oblíbeného modelu POCO F1.
Jak je již pro tuto ikonickou značku známo, za extrémně výhodnou cenu nabídne i extrémně specifikace, známé z podstatně dražších vlajkových lodí.
Jak to již čínské smartphony mají ve zvyku, počítat tak můžeme s procesorem Snapdragon 865, Který spolu s 8 GB RAM a 256 GB interním úložným prostorem vytváří skutečně parádní základ.
Přední straně dominuje 6,67-palcový AMOLED displej, který mimochodem nedisponuje žádnou dírou nebo výřezem pro přední “selfie” kameru. Ta se totiž nachází v motorizovaném mechanismu a vyznačuje se rozlišením 20 MPx.
Na zadní straně si pak své místo našla až čtveřice fotoaparátů. hlavní senzor Sony IMX686 má 64 MPx.
Společnost mu dělá 5 MPx teleobjektiv, spolu s 12 MPx ultra širokoúhlým snímačem a 2 MPx senzorem na změření hloubky ostrosti a následně vytvoření korektního rozmazání pozadí v portrétní režimu.
Na závěr zmíníme i kapacitu baterie. ta má 4 700 mAh a podporuje 33 W rychlé nabíjení. Operačním systémem se stal Android 10, Který je doplněn o nadstavbu MIUI 11.
Jeho cenovka se zastavila dokonce na mnohem nižší hranici, než 500 €. S kupóny od Číňanů se jedná o skutečně výhodnou koupi. Viz si náš článek na Xiaomi Planet.
Realme X50 Pro
Skvělou konkurencí pro v tomto článku zmíněné smartphony je také Realme X50 Pro. Začněme hned zhurta. Pod kapotou je připraven Snapdragon 865, Spolu s extrémní 12 GB operační pamětí a 256 GB interního úložiště.
V porovnání s POCO F2 Pro však Realme X50 Pro má trošku menší displej. Dočkáme se tak 6,44-palcového zobrazovacího panelu typ AMOLED a rozlišením Full HD+.
Potěší i vyšší obnovovací frekvence 90 Hz. Pro milovníky mobilní fotografie je zde přichystán 64 MPx primární snímač, spolu s 8 MPx ultra širokoúhlým, 12 MPx teleobjektivem a 2 MPx černobílým senzorem.
V podlouhlé díře v levém horním rohu obrazovky se také nachází i 32 MPx přední kamera. Vedle něj je však i další, 8 MPx ultra širokoúhlá čočka.
Příští uživatel se může těšit i na baterii o kapacitě 4 200 mAh. Akumulátor navíc podporuje rychlé nabíjení, až do výkonu 65 W. Rychlým nabíjením se dnešní čínské smartphony pravidelně vyznačují. Operačním systémem je na závěr Android 10, Zakrytý do nástavby Realm UI.
VIVO Neo 3 5G
O tom, že Čína dokáže vyprodukovat skutečně nadupané zařízení za parádní cenu svědčí i VIVO Neo 3 5G. Jako v případě již zmíněných modelů, i tento smartphone disponuje jedním z nejlepších procesorů na trhu mobilů, Snapdragon 865.
nechybí ani 12 GB operační paměť a 256 GB pro uložení uživatelských dat. Dominantou přední strany je 6,57-palcový AMOLED displej s rozlišením Full HD+. Čínské smartphony vždy vědí nabídnout parádní paměťové hodnoty, čemuž právě VIVO Neo 3 5G svědčí.
V pravém horním rohu zobrazovače si místo našla přední kamera na občasné „selfies“, která má 16 MPx. Důležitější jsou však fotoaparáty, uložené na zadní straně telefonu.
Nachází se tam rovnou trio snímačů, přičemž první z nich má rozlišení 48 MPx. Za ním následuje 8 MPx ultra širokoúhlý modul, spolu s 2 MPx makro fotoaparátem.
4 500 mAh baterie by se měla postarat o minimálně jednodenní výdrž, přičemž nabití bude přímo bleskurychlé. 44 W nabíjení je přece parádní vychytávkou. operační systém Android 10 je zakryt grafickou nástavbou iQOO UI 1.0.
Neskutečná cena na AliExpress řadí tento smartphone do naší kategorie ještě jasnější. Dostupné jsou i kupóny!
Xiaomi Mi 10 Lite
Na této listině se již podruhé vyskytlo zařízení z dílny giganta Xiaomi. Model Xiaomi Mi 10 Lite je jedním z nejlevnějších 5G smartphonů na trhu. V našich končinách nás nejmodernější 5G síť zatím zajímat nemusí.
Primární kamera má rozlišení 48 MPx. Ultra širokoúhlý senzor disponuje 8 MPx a potěší i přítomnost 2 MPx makro kamerky či 2 MPx portrétového snímače. Na “selfies” či video hovory pak poslouží 16 MPx fotoaparát, ukrytý v drobném „teardrop“ výřezu v horní části 6,57-palcového AMOLED displeje, jehož rozlišení je mimochodem Full HD+.
Změna oproti ostatním, dnes zmiňovaným smartphonem však poprvé nastává v nasazeném čipsetu. Nenajdeme zde žádný špičkový Snapdragon 865, Ale o pohon smartphonu se stará o řadu nižší Snapdragon 765 5G, Který však v žádném případě není krokem vedle.
Koupit Xiaomi Mi 10 Lite 5G výhodně
Právě naopak. V segmentu levnějších smartphonů těžko najdeš lepší procesor. Pokračujme baterií. Ta má i přes poměrně tenkému tělu přístroje, jehož tloušťka se zastavila na hodnotě 7,9 milimetrů, kapacitu 4 160 mAh.
Akumulátor lze nabít vcelku svižně, za pomoci přibalené, 20 W rychlé nabíječky. Samozřejmostí je pak Android 10, Zahalen do oblíbené nástavby MIUI. Ta je známá ze všech modelů značek Xiaomi, Redmi a popřípadě POCO (Pokud odmyslíme modely, zařazené do programu Android One).
HONOR 30
Posledním, pátým telefonem, který ti s radostí doporučujeme, je HONOR 30. i přes absenci Google služeb má mnohé výhody. Jednou z nich je například i použitý čipset Kirin 985, Který zaručí více než dostatek výkonu pro všechny operace.
V kombinaci s 8 GB RAM a 256 GB interním úložným prostorem jde o výborné kombo, které postačí nejednomu nadšenci. Vpředu se nachází krásný, 6,53-palcový AMOLED displej s rozlišením Full HD+.
V levém horním rohu je v díře ukryta přední „selfie“ kamera, jejíž rozlišení je vysokých 32 MPx. Vzadu se pak nachází silné kvarteto kamer. První z nich má rozlišení 40 MPx a budeš mít co dočinění se senzorem Sony IMX600.
Druhý senzor má 8 MPx a řeč je o opticky stabilizovaném teleobjektivu. To znamená, že těšit se můžeš nejen na skvěle přiblížené, ale i krásné ostré fotografie. K závěru musíme zmínit i kapacitu integrovaného akumulátoru.
Ten má pěkných 4 000 mAh a podporuje rychlé nabíjení, až do výkonu 40 W. systém Android 10 je doplněn o uživatelskou nadstavbu, v dnešní době známou pod označením Magic UI 3.
Který je tvou vysněnou volbou?
Pro který z těchto pěti smartphonů by ses rozhodl právě ty? Tvůj názor nás zajímá, tak nám ho neváhej napsat do komentářů pod článkem. Také můžeš zmínit i nějaký jiný telefon, který by do tohoto seznamu čínských inteligentních mobilů jednoznačně zápas.