Nedávno jsme v našem článku informovali, Že Huawei prodal svou dceřinou společnost Honor. Šlo o gigantickou transakci, která však měla svůj důvod. Huawei má kapitál navíc, aby se mohl postavit opět na vlastní nohy.
Jaká budoucnost čeká značku Honor?
Společnost Honor byla pod křídly Huawei dlouhá léta, přičemž se jí dařilo velmi dobře. Smartphony dodnes nabízejí skvělý poměr ceny k výkonu a kvalitě zařízení. Vzhledem k problémy samotného giganta Huawei, který již delší dobu čelí zákazem ze strany USA, Byly nutné jisté změny.
Huawei se totiž nedávno rozhodlo, že svou dlouholetou dceřinou společnost Honor prodá. Od prvních náznaků, přes spekulace se nakonec transakce potvrdila, a úspěšně proběhla jen pár dní zpět. V tomto případě nešlo jen o finanční injekci pro Huawei, ale vzhledem k přetrvávající problémy, i záchranu Honoré.
Návrat Google služeb vypadá nadějně
Jednou z prvních změn by mohl být návrat Google služeb. Ten vzhledem k úplný odprodej značky nemusí být až tak nereálný. Značka Honor se po odkupu nevztahuje k společnosti Huawei prakticky ničím. Je však otázkou, jak se bude vyvíjet situace nejen v rukou nového majitele značky, ale i politiky ze strany USA.
Určitých změn by měla podle spekulací dočkat i samotná nástavba Honoré, která aktuálně figuruje pod názvem Kouzelné uživatelské rozhraní. Vzhledem k tomu, že Huawei sdílel technologie a jiné prvky s honor dlouhá léta, nástavba Magic UI není až tak odlišná od té od Huawei, tedy EMUI. Ta však nepatří mezi ty nejoblíbenější.
Redesign nástavby či Snapdragon procesory
Je dost možné, že vzhledem k oddělení těchto dvou společností se nástavba změní nejen v oblasti designu, ale i názvu. Podobnou změnu jsme mohli nedávno vidět při společnosti Vivo, Která svým hloubkovým grafickým prokopáním nástavby změnila i svůj název z původního Zábavný dotykový OS na Původ OS.
Procesory jsou vzhledem k aktuální situaci dalším otazníkem. V případě zrušení nebo omezení restrikcí ze strany USA bychom po delší době mohli vidět smartphony Honor s procesory hledík od Qualcommu. Ty naposledy poháněly zařízení od Honoré v roce 2018.
Přestože Huawei dostalo povolení na opětovnou koupi hledík procesorů, jedná se stále pouze o 4G čipy, které pomalu ale jistě začínají být zastaralé. Honoré se to však může, ale nemusí týkat také.
Alternativou jsou i nepříliš oblíbené procesory od společnosti MediaTek. V případě dalších uvolnění restrikcí bychom mohli opět vidět i procesory Kirin, Které mnohokrát procesory od Snapdragonu dokonce předháněli.